Květnové akce

24. května 2019 jdeme do kina na snímek Avengers: Endgame, nadupaná marvelovka je to pravé ořechově-komiksové pro žáky, kteří fandí kresleným seriálům a vítězství dobra nad zlem. 
Zajímavosti: 
Ne každý ví, že v tvorbě komiksů jsme stáli na startovní čáře společně se Spojenými státy, protože rok před druhou světovou válkou svět objevil Supermana ze stáje DC. V téže době napadlo spisovatele Jaroslava Foglara vydávat kultovní Rychlé šípy jako obrázkový seriál, později na něj úspěšnou komiksovou tvorbou navázal Jaroslav Němeček, Kája Saudek a další autoři…
V nádherné secesní budově Obecního domu v Praze probíhá do 30. června 2019 výstava Zdeněk Burian – Širým světem. Slavný ilustrátor a malíř Zd. Burian (1905-1981), který spojil rovněž část života s naší čtvrtí, je zde prezentován v několika tematických celcích a každého návštěvníka zcela jistě zaujmou jeho proslulé ilustrace k dobrodružným příběhům Jacka Londona, Julese Verna nebo Karla Maye…
 
Ve čtvrtek 30. května 2019 se koná v dolní tělocvičně v době od 10,05 do 11,35 hod. prezenace Projektů žáků 9.A, kteří provedou diváky čtyřmi tématickými celky: Oblíbené sporty (skateboarding, BMX, box), Světové filmové velmoci, Armáda České republiky (historie, výzbroj, aj.) a Mystika a nadpřirozené jevy. Učitelé přítomných tříd vyberou nejlepší tým a ten bude odměněn.
 
V pátek 31. května 2019 se uskuteční populární prestižní akce O Pohár starostky MČ Prahy 4 za účasti Mgr. Lenky Klupákové, ředitelky naší školy, Ing. Ondřeje Šrámka Ph.D., předsedy SRZŠ a Jaroslavy Passerové, hl. trenérky USK Praha. 
Žáci řady pražských škol změří své síly na tratích 50m a 100m volný způsob a vlajkovou lodí bude tradiční štafeta 8×50m volný způsob (mix žáci a učitelé).
Hostitelkou bude opět Ing. Monika Bezděková, ředitelka PS Podolí😉.
Zveme všechny, aby přišli podpořit náš tým a byli účastni výlovu cenných kovů našeho plaveckého družstva, které má za sebou desítky uplavaných kilometrů, každodenní náročné ranní vstávání a ohromný kus poctivé tréninkové dřiny!!
                                                                                   
 Mgr. Petr Bohm