Výprava 5. tříd do zimoviště netopýrů

Využili jsme krásného jarního počasí k návštěvě zimoviště netopýrů ve štolách Alkazar u Srbska.

U školy jsme se sešli již v 7:30 a tramvajemi jsme se dokodrcali na vlakové nádraží na Smíchov, odkud jsme cestovali pohodlně do Srbska u Berouna. Přešli jsme most, kdo si chtěl zazávodit, vzal to poklusem, abychom se pěšky vydali proti toku Berounky. Cestou jsme poznávali rostliny a živočichy. Za mostíkem přes Kačák jsme se nasvačili a pokračovali asi 5 minut ke vchodu do štoly Alkazar (bývalý lom Kozel).

Všichni měli baterky, pomocí kterých jsme prozkoumali všechny štoly. A opravdu, několik netopýrů  velkých jsme objevili, bohužel byli tak vysoko u stropu, že jsme je nemohli probudit z jejich hibernace.

Jelikož jsme měli s sebou doprovod Jirky a Vítka ze 6. třídy, mohli jsme sehrát několik her v okolí i uvnitř štol.

I cestou zpět jsme soutěžili v házení „žabek“ do Berounky a vyplňovali test z cesty, zastavili jsme se na občerstvení v hospodě a hajdy na vlak. Cesta zpět proběhla v klidu a výlet se nám moc líbil. Jan Holík