Plavecké závody o pohár starosty Prahy 4

V úterý 6. června 2017 se žáci naší školy zúčastnili prestižních mezinárodních závodů o Pohár starosty Prahy 4. Celý sportovní podnik se konal pod záštitou ČUS - Plaveckého stadionu v Podolí v prvním ze dvou venkovních bazénů. Osm kraulařských tratí na 50 a 100 metrů mělo rozdělit několik sad cenných medailí mezi plavce a plavkyně z řady českých škol, které se snažily obstát v mezinárodní konkurenci týmů z Polska, Maďarska a Mongolska. Největšími konkurenty naší ZŠ Nedvědovo náměstí byli tradičně plavci a plavkyně z Polska, kteří podali hezké výkony, avšak v celkovém výlovu zlatých, stříbrných a bronzových medailí na naši výpravu nestačili. Síla našeho týmu byla vidět i v závěrečné štafetě na 8 krát 50 metrů, kdy naši plavci a plavkyně dotáhli počáteční polský náskok a v závěru s přehledem zvítězili. Ředitel školy Mgr. Josef Blecha, který závody slavnostně zahájil i ukončil, mohl být, stejně jako učitelé naší školy, hrdý na své svěřence, kteří obstarali cenná vítězství a podíleli se i na bezchybné organizaci celé akce, která se prostě povedla...

Historie a současnost malebné podolské školy s rozšířenou výukou plavání! Jedním z dekorujících byl i místní odchovanec Jan Micka, který měl možnost zaplavat si i v olympijském bazénu v brazilském Riu. Ten poblahopřál svým nástupcům a nástupkyním, kteří stejně jako on odplavou ročně stovky bazénů a musí skloubit tvrdou tréninkovou přípravu se studijním plánem, což není vždy jednoduché, ale naši reprezentanti to zvládnou vždy! Plavkyně ze třídy 7.A, nadějná Anna Běhounková na otázku: Jak dalece ji motivuje úterní zlatá medaile k dalším výkonům?, uvedla: „Z medaile mám pochopitelně radost, ovšem nejpodstatnější je pro mne vždy zlepšování času v daném plaveckém stylu.“

Mgr. Petr Böhm